poniedziałek, 1 października 2012

Szybki lunch - kanapka z figami.

Kanapki wcale nie muszą być nudne, złe i niezdrowe. Można w nich wyczarować naprawdę ciekawe przekąski, pyszne lunche i smaczne śniadania. Tym razem moja propozycja na szybki lunch - bo co będzie szybsze od kanapki? Popularnego sandwicha? 
Proponuję kawałek (domowego najlepiej, oczywiście) pieczywa, cieniutko posmarować kremowym serkiem. Na to położyć duży liść dobrze umytej i wysuszonej sałaty (u mnie strzępiasta). Na to rwiemy na kawałeczki dwa plasterki szynki parmeńskiej. Na wierzch kładziemy naszą piękną figę, pokrojoną w cienkie plasterki.
Kanapka zrobiona z domowego pieczywa, które udało mi się niestety tylko w połowie, więc przepisu nie będzie. Powiem tylko, że jest to ciabatta z mąki pszennej razowej (typ 2000) z dodatkiem przyprawy Kamis do chleba włoskiego z czarnuszką i suszonymi pomidorami. Niestety większość pieczywa nie wyrosła (bądź wtórnie opadła, możliwe, że leżało za długo, bo w moim piekarniku trzeba piec na tury), oprócz jednego chlebka, którego kawałek widzicie na zdjęciu. Jeśli chcecie zrobić ciabattę z białej mąki to polecam, z białej nie miałam żadnych problemów.
Gdy oglądałam te wszystkie piękne figi na zdjęciach, nie mogłam oprzeć się pokusie. Świeżej figi jeszcze nigdy w życiu nie jadłam i nadszedł czas najwyższy na to doznanie. Pierwsza figa mnie rozczarowała. Była nieco zbyt miękka, a zjadłam ją w dodatku tak po prosu. Samą. Jak jabłko. I doszłam do wniosku, że to strasznie przereklamowany owoc . Mdły i straszliwie słodki. Jednak nie dałam się. Stwierdziłam, że fidze należy się druga szansa - najlepiej w jakimś słonym zestawieniu. I faktycznie, moi drodzy, w takich zestawieniach figa daje radę :) 

15 komentarzy:

 1. Taki lunch i do tego tak pięknie podany mogłabym jeść codziennie!

  OdpowiedzUsuń
 2. ja znowu kocham takie miękkie figi jeść tak po prostu, bez dodatków :P ale na kanapce też musiała być pyszna!

  OdpowiedzUsuń
 3. O, muszę sobie zrobić taką kanapkę :) Musi być smakowita

  OdpowiedzUsuń
 4. też nigdy jeszcze nie jadłam figi. chyba czas spróbować ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. ostatnio pierwszy raz jadlam wlasanie pełnoziarniste pieczywo z serkiem i figa po prostu niebo na moim podniebieniu, teraz tylko patrze zeby znowu upolowac fige ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. z figą jeszcze nie eksperymentowałem, ale zachęciłaś mnie!

  OdpowiedzUsuń
 7. Waу cool! Some eхtгеmely valid ρoints!

  I aρprеciаte you ωriting this ωrite-uρ anԁ
  also the rest of the site is alsο ѵeгy good.


  Feel freе to vіѕit my weblog:
  payday loans

  OdpowiedzUsuń
 8. podoba mi się tu nie sądziłam że wciągnie mnie czytanie blogów

  OdpowiedzUsuń
 9. This is great advice! Very honest and practical.I really enjoyed this post.Nice post! Telegram

  OdpowiedzUsuń